Czwartek, godzina 8.40:

Jest kolejnych 18 pozytuywnych testów na koronowirusa. Zarażani to mieszkańcy województw: łódzkiego - 6 osób, śląskiego - 6 osób, lubelskiego - 3 osoby oraz opolskiego, świętokrzyskiego i wielkiopolskiego - po 1 osobie.

W całej Polsce zarażonych jest 305 osób.

 

Środa, godzina 19.00:

Jest 36 kolejnych zarażonych koronawirusem. 28 z nich to mieszkańcy województwa mazowieckiego, 4 - śląskiego, 2 - dolnośląskiego, 1 - opolskiego i 1 - pomorskiego.

Wszystkie testy, jakim dziś (do tej pory) zostali poddani mieszkańcy Łódzkiego nie wykazały zarażenia koronawirusem. Tak trzymać!

Do tej pory w Łódzkiem zachorowały 42 osoby. Więcej, bo 67 osób zakazonych koronawirusem, mieszka w województwie mazowieckim.

 

Środa, godzina 14.20:

Są kolejne potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. To: 2 osoby z województwa podkarpackiego, 1 z lubuskiego, 1 z małopolskiego i 1 z podlaskiego.

W Polsce zachorowało 251 osób, 5 osób zmarło.

U nas wciąż dobre wieści - zero nowych zachorowań.

Śrtoda, godzina 12.20:

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że kolejnych 8 pacjentów jest zakażonych koronawirusem. Są to osoby województwa warmińsko-mazurskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. 

U nas bez zmian - nie ma nowych chorych.

Bilans zakażeń w Polsce wzrósł do 246 osób.

 

Środa, godz. 10.20: Na terenie powiatu pabianickiego nadal mamy jeden odnotowany przypadek zarażenia koronawirusem.

Zobacz:Nastolatek z naszego powiatu zarażony

Na kwarantannie przebywa już 157 osób. Dozorem sanepidu objętych jest 5 osób.Osoby objęte kwarantanna są codziennie sprawdzane przez policję. Mundurowi sprawdzają czy osoby te przebywają we wskazanym miejscu.

- Patrole z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu kontaktują się z nimi telefonicznie i podczas rozmowy sprawdzają czy nie potrzebują pomocy i dopytują o ich samopoczucie - wyjaśnia asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy pabianickiej komendy. - Wszelkie uwagi przekazują następnie odpowiednim służbom.

Zgodnie z art. 116 Kodeksu Wykroczeń za nieprzestrzeganie nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu chorobom zakaźnym (...) grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Województwo łódzkie pod względem ilości zarażonych osób znalazło się w czołówce. Prawie każdego dnia przybywa tu zakażonych.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim (wtorek, godz. 21.30):

•        Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 42

•        Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 26

•        Liczba osób objętych kwarantanną: 1699

•        Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2522