Zakażony koronawirusem mężczyzna ma 72 lata i jest emerytem. Mieszka w gminie Lutomiersk i nie wie, w jaki sposób zakaził się Covid – 19.

- Z wywiadu przeprowadzonego z chorym wynika, że nie wie on, gdzie spotkał się z wirusem. Nie wie czy to z kontaktu ze znajomymi, czy bardziej przypadkowym jak na przykład w sklepie, w którym robił zakupy – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Mężczyzna o pozytywnym wyniku dowiedział się w środę. Przebywa w izolacji domowej. Czuje się dobrze i nie wymaga hospitalizacji.

Niestety sytuacja w województwie łódzkim cały czas jest niepokojąca. Ostatniej doby przybyło 90 przypadków, a wcześniejszej 81. Cały czas większość przypadków odnotowywana jest w powiatach, w których pojawiły się duże ogniska Covid – 19: tomaszowski, pajęczański, czy sieradzki. W powiecie pabianickim dotąd były 23. przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie chorych jest 11 osób. Kwarantanną objętych jest 111 mieszkańców, a nadzorem epidemiologicznym – 9.