Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi. Część osób trafiła już na kwarantannę. W związku z koronawirusem w całej Polsce 168 osób jest hospitalizowanych, 932 poddanych kwarantannie domowej, a 7 tysięcy 122 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie imprez masowych powyżej tysiąca osób. Chodzi o wydarzenia organizowane w pomieszczeniach zamkniętych. W komunikacie na swojej stronie internetowej informuje, że zalecenie zostało sformułowane po analizie sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Wiadomo, ze nie odbędą się w zaplanowanym terminie dni otwarte w pabianickich szkołach średnich. Miały być zorganizowane w najbliższy piątek i sobotę. Przeniesiono je na początek kwietnia.

Nie odbędą się również Łódzkie Targi Edukacyjne. Impreza miała być zorganizowana 11 i 12 marca. W tych targach często brali udział uczniowie z pabianickich szkół.

Mieszkańcy miasta wykupują leki na grypę, mydło w płynie, papier toaletowy i robią zapasy żywności (zwłaszcza konserw, ryżu i makaronu).