Na oficjalnej stronie archidiecezji opublikowano komunikat podpisany przez księdza Marcina Wojtasika, przewodniczącego wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Zwrócił się w nim z prośbą do proboszczów, by skontaktowali się z dyrektorami szkół na terenie swojej parafii w celu przełożenia rekolekcji na odpowiedni termin po ustaniu zagrożenia koronawirusem.

Wcześniej, w związku z zagrożeniem koronawirusem, specjalny komunikat do wiernych wystosował arcybiskup Grzegorz Ryś:

„W obliczu zagrożenia epidemią, zachęcam wszystkich do ufnej modlitwy o jej opanowanie i oddalenie. Proszę o szczególną modlitwę za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służbę zdrowia. Zalecam odśpiewanie w tych intencjach Suplikacji po każdej Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem. Proszę również, aby z całą roztropnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii.

Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, co w obecnej nadzwyczajnej sytuacji może być, zwłaszcza w przypadku osób chorych czy narażonych na zarażenie, konieczną formą miłości bliźniego. Wiem, że dla niektórych osób może to stanowić duchową trudność, ale pamiętajmy, że to miłość jest ostatecznym wypełnieniem każdego prawa i to ona każe nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna.”

Informacje te publikowane są również na stronach internetowych pabianickich parafii.