W sobotę (17 października) zakażenie potwierdzono u 30 nowych chorych. Przybyła liczba chorych w Urzędzie Skarbowym. Koronawirusa ma 11 osób.

- Na razie mamy również jeden przypadek w Powiatowym Urzędzie Pracy. Czekamy na wynik kolejnej osoby, która zgłaszała, że źle się czuje – informuje Małgorzata Sumińska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pabianicach.

W niedzielę wieczorem potwierdzono koronawirusa u drugiego pracownika - poinformowała Magdalena Werstak, dyrektorka PUP w Pabianicach.

Wcześniej koronawirus pojawił się w kontantynowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W powiecie pabianickim jest obecnie 291 chorych, w tym 23 osoby są hospitalizowane.

- Na szczęście nie zmienia się liczba ciężkich przypadków na większą. Nie jest jednak pocieszające, że nie maleje. Osoby te trafiły do szpitala w większości już kilkanaście dni temu – potwierdza Sumińska. - Do tego cały czas cztery z nich oddychają za pomocą respiratora.

Od początku pandemii koronawirusa Covid – 19 odnotowano w powiecie pabianickim 512 przypadków zakażenia.

Kwarantanną w powiecie pabianickim objętych jest ok. 700 osób.

Koronawirus dotarł również do kolejnych placówek oświatowych. Jest m.in. w Przedszkolu Miejskim nr 4. Natomiast w Szkole Podstawowej w Dobroniu zakażona jest wychowawczyni jednej z klas młodszych. Kwarantanną objęto dzieci wraz z rodzicami.