Dzięki inicjatywie All for Planet Pabianice mają szansę wygrać parking dla rowerów. Uzależnione jest to od przejechanych kilometrów w akcji „Kręć Kilometry". Zlicza je specjalna aplikacja na telefon. Akcja zaczęła się z początkiem maja i potrwa do września.

W obu poprzednich edycjach „Kręć Kilometry” nasi cykliści rozsławili Pabianice na całą Polskę. Nawet stolica nie mogła się z nami równać. Teraz w kolejnej edycji pabianickich rowerzystów wsparł sam prezydent, Grzegorz Mackiewicz. Wraz z rowerzystami - Robertem Maniosem (Rowerowe Pabianice) i Katarzyną Kaczmarkiewicz (Kręć Kilometry - Pabianice) na opublikowanym filmie wyjaśniają mieszkańcom, jak dołączyć do akcji i nabić Pabianicom kilometrów:

 

W 2016 roku rowerzyści „wykręcili” stojaki dla miasta. A w 2017 wygrali event technologiczny Allegro Tech Days. Podczas imprezy będziemy mogli zobaczyć nowinki technologiczne, takie jak samochód napędzany panelami solarnymi czy humanoidalne roboty. Zobaczymy też, jak zbudować rower elektryczny. Kiedy się odbędzie?

- Eventy technologiczne odbędą się w zwycięskich miastach w miesiącach czerwiec - wrzesień. O szczegółach imprezy w Pabianicach będziemy informować, gdy potwierdzony zostanie szczegółowy program wydarzenia – odpowiedzieli Życiu Pabianic organizatorzy.

W Poznaniu taka impreza już się odbyła. Zobacz, jak to wyglądało: