Oddział pediatrii zaczął zmieniać swój wygląd latem 2019 roku. Dzięki Fundacji My kochamy Pabianice wymieniono wtedy wszystkie okna. W grudniu pomalowano korytarz, położono panele sufitowe i wymieniono oświetlenie. Po gruntownym remoncie do akcji wkroczył Adam Wirski. Po spotkaniu inauguracyjnym oddziału rehabilitacyjnego, gdzie Kruk również zostawił swój ślad, odezwała się do niego lekarka z oddziału dziecięcego- koleżanka z podstawówki.


- Zapytała czy zaangażuję się w remont korytarza u nich. Bez wahania się zgodziłem, w końcu to dla naszych dzieciaków. Po niedługim czasie wstępnie ustaliliśmy zakres prac. Szpital ze swojej strony odmalował wszystkie ściany na ustalone wcześniej kolory. Wykonałem szkic według własnego pomysłu, a kierownictwo oddziału zaakceptowało go. Malowidła są w całym korytarzu- opowiada Adam.


2/3 ścian od góry zyskało kolor błękitny, pozostała część zielony. Na tak przygotowanym tle powstały kolejne elementy: pagórki, drzewa, obłoczki, zwierzątka, farmer na traktorze, auto amerykańskie oraz dwupłatowiec.
Kruk zabrał się za tworzenie w połowie stycznia. Pracował nawet w weekendy. Efekty pojawiły się wcześniej niż zakładano. Ze względu na specyfikę miejsca nie używał sprayu, tylko ekologicznych farb, które podarowała firma budowlana Budmax.

To jeszcze nie koniec pracy na pediatrii. Wykonano do tej pory 3/4 projektu. Do pomalowania zostały jeszcze drzwi wyjściowe, świetlica i izba przyjęć.

- Wszystko będzie ze sobą współgrało. W świetlicy będą ptaki i motyle, z kolei na drzwiach wyjściowych droga "do domu". W izbie przyjęć jeszcze myślę nad czymś co będzie powitaniem przed wejściem na oddział- dodaje.

Autor zapewnia, że zdąży z wykonaniem pozostałych malowideł do końca lutego. Sądząc po tempie, w jakim pracował do tej pory, wierzymy, że to się uda.