Gdzie będzie biuro poselskie Ciebiady? Czy poseł zamierza „wprowadzić się” do senatora Łuczaka?

– Nie wiem jeszcze gdzie, rozglądam się. Nie mogę mieć biura z senatorem Łuczakiem, bo już dzieli je poseł Marek Matuszewski – ujawnił nam w rozmowie telefonicznej.

Czy Ciebiada będzie się ubiegał o mandat poselski na jesieni?

– Tak, będę startował w październikowych wyborach do Sejmu – przyznał.

Czy zostanie zawodowym posłem?

– Tego jeszcze nie wiem – stwierdził. – Wszystko zależy od sejmowego biura analiz. Mam jeszcze kilka ważnych umów do sfinalizowania w pracy, ale jeśli będzie taka możliwość, to zrezygnuję z pracy.

Ciebiada i 17 nowych parlamentarzystów złożyło w ubiegłą środę ślubowanie w Sejmie RP. 51-letni pabianiczanin zastąpił w sejmowych ławach Witolda Waszczykowskiego (PiS), który został europosłem w Brukseli.

Jak Ciebiada znalazł się w Sejmie?

Ciebiada najpierw starował w wyborach do Senatu dwukrotnie w 2011 i 2014 roku. Nie udało mu się. W 2015 ponownie stanął do walki o mandat w parlamencie. Zebrał tylko 6.381 głosów. To było za mało. Do Sejmu z listy PiS (z naszego okręgu) weszło wówczas 7 osób. W związku z rotacjami na stanowiskach i funkcjach w państwie, po wygaśnięciu mandatu Grzegorza Schreibera (PiS) w listopadzie 2018 roku (został marszałkiem woj. łódzkiego), na jego miejsce do Sejmu wszedł Piotr Rychlik. Teraz po Waszczykowskim swoje "pięć minut" ma Krzysztof Ciebiada.

Krzysztof Ciebiada jest piątym reprezentantem naszego miasta w Sejmie w ciągu 30 minionych lat. Posłami byli: Wiesław Kowalski, Wiesław Stasiak, Anita Błochowiak i Grażyna Tyszko. Mamy też senatora – Macieja Łuczaka.

Ciebiada ma 51 lat, mieszka w Ksawerowie. Jest szefem pabianickiego PiS. Jest też radnym i wiceprzewodniczącym Sejmiku woj. łódzkiego. Partia zatrudniła go w PGE Obrót Łódź. Podaje, że ma wykształcenie wyższe i ukończył Akademię Polonijną w Częstochowie (w Pabianicach krótko chodził do zawodówki w "mechaniku"). Pięć lat temu próbował zostać prezydentem Pabianic. Przegrał w drugiej turze z Grzegorzem Mackiewiczem.