Z pewnością z tej wizyty raduje się Andrzej Furman, właściciel kwiatowego ogrodu Aflopark. To właśnie tu gościć ma osoba, która o ogrodach wiele wie i potrafi docenić ich wyjątkowe piękno. Mowa o Księżnej Yorku Sarze Ferguson, byłej małżonce księcia Andrzeja (syna Elżbiety II).

Jakim cudem jeden z członków (były) rodziny królewskiej chce odwiedzić właśnie niewielkie miasto nad Dobrzynką? Księżna przyjeżdża z wizytą do Polski w konkretnym celu. Będzie tu na zaproszenie Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP (przyjęła honorowy tytuł ambasadora tejże fundacji). W Jarosławiu spędzi dzień z rodzinami podopiecznych fundacji.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń, Pabianice są więc jednym z przystanków tej wizyty. Między innymi właśnie ze względu na popularność pabianickiego ogrodu, który księżna chce odwiedzić. Prawdopodobnie będzie tu już 31 sierpnia.

Tajemniczy plan dla księżnej zakłada zwiedzanie kwiatowego ogrodu przy Partyzanckiej i goszczenie w restauracji hotelu Fabryka Wełny. Przed niełatwym wyzwaniem stanie szef kuchni, Wiesław Bober. Wkrótce dowiemy się, czym uraczy iście królewskie podniebienie.

Mama księżniczek Yorku Beatrycze i Eugenii choć jest po rozwodzie nadal może nosić tytuł Księżnej Yorku. Mimo, że uznawana jest za jedną z „czarnych owiec” w królewskiej rodzinie, nadal utrzymuje z nią przyjazne stosunki. Nie traci przy tym również medialnego zainteresowania na Wyspach.