Na wystawie powieszono 35 prac wykonanych przez pabianickie dzieci. Najlepsi odbierali nagrody. Ze względów bezpieczeństwa tym razem nie zorganizowano imprezy podsumowującej konkurs. Laureaci i uczestnicy przychodzili indywidualnie.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Wygrali: kategoria przedszkola
I miejsce - Pola W. z PM 12 za pracę "Babcia Pielęgniarka", kategoria klasy 1-3 - I miejsce - Michalina K. SP 3 - "Antywiruska" oraz wyróżnienia: Ada S. SP 17 - "Marinette Biedronka i czarny kot" i Wojciech J. SP 3 – "SuperHeroes", kategoria klasy 4 -7 - I miejsce - Maja G. SP 3 - "Super pielęgniarko-policjant”.

- Narysowałam moją mamę, bo jest dla mnie superbohaterką. Ciężko pracuje – mówi 8-letnia Ewelinka.

- Mam sąsiada lekarza i to jego pracę przedstawiłem na rysunku. On ratuje ludzi, również w czasie zarazy – mówi 8-letni Adaś.

Konkurs zorganizował hufiec ZHP Pabianice. W ubiegłych latach harcerze zachęcali dzieci do malowania portretów swojej mamy, taty i babci. W tym roku pomysł dotyczył superbohatera doby koronawirusa. Prac było o wiele mniej, co związane jest z tym, że uczniowie nie chodzą do szkół, a przedszkolaki do przedszkoli. Nie można też było zorganizować wielkiej wystawy prac, którą w ubiegłych latach oglądały setki osób.