Mogę wymienić wiele rzeczy i działań, które powinny mieć miejsce w Pabianicach. Moim celem jest jednak przywrócenie wiary w nasze miasto oraz poczucia dumy, że tutaj żyjemy. Wszystkie inwestycje i działania, jakie proponowałem, to tylko środek do osiągnięcia tego celu. Wierzę, że Pabianice to miasto z ogromnymi możliwościami i potencjałem tkwiącym w ludziach.
Chęci, praca i zaangażowanie nie wystarczą, aby zrealizować marzenia. Niezbędne jest wsparcie finansowe podejmowanych działań. Potrzebujemy osób, które pomogą pozyskiwać środki z programów ministerialnych, funduszy Unii Europejskiej, a jednocześnie będą otwarte na codzienną, sąsiedzką współpracę. Musimy pamiętać, że trwałe rzeczy buduje się zawsze razem. 
Pragnę przedstawić znanych Wam samorządowców, którzy wsparli moją kandydaturę na prezydenta miasta Pabianic. Co ważne, są to osoby, które zadeklarowały współpracę 
i wparcie podejmowanych przeze mnie działań. Oni tak jak ja rozumieją, że nowoczesne i dynamicznie rozwijające się Pabianice to wspólna korzyść.
 
„Po przyszłość Pabianic”
Arkadiusz Jaksa
 
Samorządowy komitet honorowy Arkadiusza Jaksy:
1. Andrzej Biernat – minister sportu i turystyki, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji,
2. Cezary Grabarczyk – minister sprawiedliwości, poseł na sejm IV, V, VI i VII kadencji; minister infrastruktury, wicemarszałek Sejmu VII kadencji,
2. Witold Stępień – marszałek województwa łódzkiego, samorządowiec,
3. Hanna Zdanowska - prezydent Łodzi, samorządowiec, posłanka na Sejm VI kadencji,
4. Krzysztof Habura – starosta pabianicki, samorządowiec,
5. Henryk Brzyszcz – burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, samorządowiec,
6. Henryk Gajda – wójt gminy Pabianice, samorządowiec,
7. Robert Jarzębak – wójt gminy Dobroń, samorządowiec,
8. Adam Topolski – wójt gminy Ksawerów, samorządowiec.
 
 
 
Materiał sfinansowany przez KWW Platformę Obywatelską