– To piąta edycja projektu Host Family w Pabianicach – mówi Dominik Nogal z łódzkiego AIESEC.

Czym jest projekt Host Family? To jedna z inicjatyw międzynarodowej organizacji AIESEC, prowadzonej przez studentów. To projekt zajmujący się promocją i szukaniem rodzin chętnych do przyjęcia studenta - obcokrajowca.

Do Pabianic przyjedzie w czerwcu pięcioro studentów, cztery dziewczyny i jeden chłopak w wieku 19 - 22 lata z Tajlandii, Chin i Indii.
W ramach wolontariatu będą prowadzić warsztaty z języka angielskiego z dziećmi w przedszkolu Czarodziejska Akademia
Wolontariusze są przez AIESEC rzetelnie sprawdzani i do Polski przyjeżdżają najlepsi studenci i absolwenci zagranicznych uczelni.
– Szukamy rodzin, które przyjmą ich pod swój dach na kilka tygodni – dodaje Nogal.– Wolontariuszki będą w Pabianicach od 12 do 22 czerwca.
Od rodzin AIESEC oczekuje otwartości, wolnego pokoju dla wolontariusza oraz komunikatywnej znajomości języka angielskiego przez przynajmniej jednego członka rodziny.

– Jest to niesamowita przygoda przyjęcia nowej kultury pod swój dach. Codzienny kontakt z wolontariuszem jest okazją do podszlifowania języka angielskiego, a także do nauki jego języka ojczystego – dodaje.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie internetowej www.aiesec.pl/lodz (zakładka Host Family).