W stylu klasycznym na starcie pojawiło się 13 kobiet. Najlepsza okazała się pabianiczanka Anna Stanisławska. Drugie miejsce zajęła Tatiana Nagocka, która przyjechała z Łodzi. Trzecie miejsce również należało do pabianiczanki. Była to Katarzyna Ścibior, reprezentantka gospodarzy, czyli klubu „O co biega”.

II Biegówki w centrum Polski - zawody w narciarstwie biegowym Życie Pabianic

Wśród mężczyzn na starcie w kategorii w stylu klasycznym pojawiło się 34 zawodników. Najlepszy okazał się Jędrzej Zaorski, zawodnik PTC Pabianice, łodzianin. Wicemistrzem został Adam Świderek z Warszawy. Trzecie miejsce zdobył Maciej Tracz z Łodzi.

Najlepszym pabianiczaninem został Dawid Jurga z klubu „O co biega Pabianice”.

II Biegówki w centrum Polski - zawody w narciarstwie biegowym Życie Pabianic

W stylu łyżwowym wzięło udział 8 osób. Byli to tylko panowie. Zwycięzcą okazał się ponownie Jędrzej Zaorski. Drugi był Norbert Bieda, zawodnik AZS UMED Łódź. Trzecie miejsce zajął Maciej Brzeziński z Warszawy.

Najlepszym pabianiczaninem został Piotr Winczewski.

- Mimo zimna atmosfera dopisała, pojawiło się kilkudziesięciu zainteresowanych tym nietypowym wydarzeniem pabianiczan – opowiada Gabriel Grzejszczak, prowadzący imprezę.

Każdy zawodnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Dla najlepszych były puchary. Wręczyła je Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek, wiceprezydent.

II biegówki w centrum Polski odbyły się pod patronatem Krzysztofa Habury, starosty pabianickiego, Grzegorza Mackiewicza, prezydenta Pabianic i Krzysztofa Rąkowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej .

Organizatorem wydarzenia był klub „O co biega”. Zawody zorganizowano na terenie Aflopa Nieruchomości.