Oprócz uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach na kwarantannie są też uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Ksawerowie.

- Nie ma sytuacji, aby na kwarantannie była cała klasa. Nie zamykamy szkoły, bo nie ma zagrożenia. Wszystkie osoby, które są obecnie izolowane czują się dobrze i nie mają objawów. Osoba zakażona również jest przypadkiem bezobjawowym – informuje Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Koronawirusa Covid -19 potwierdzono również u jednego z pacjentów leżących na oddziale urologii w Pabianickim Centrum Medycznym. Został przewieziony do szpitala z oddziałem zakaźnym. Na urologii wstrzymano przyjęcia.

- Teraz będą pobrane wymazy od pozostałych pacjentów i personelu medycznego. Na razie osoby te zostały objęte kwarantanną – dodaje Sumińska. - Chwilowo nie ma wypisów do domu.

Cały czas zamknięty jest oddział neurologiczny w PCM, gdzie odnotowano kilka przypadków zakażenia. Ostatnie potwierdzono u dwóch pielęgniarek.

Dzisiaj (22 września) kwarantanną objęte są 283 osoby, w tym: Konstantynów Łódzki – 26, Ksawerów – 71, Dłutów – 14, Dobroń – 8, Lutomiersk – 16, Pabianice miasto i gmina – 149. W izolacji domowej są 42 osoby, 9 przebywa w szpitalu. Chorych jest łącznie 51 osób.