Od września w Młodzieżowym Domu Kultury będą zajęcia ceramiczno–rzeźbiarskie . Nowa pracownia jest wyposażona w profesjonalny piec do wypalania ceramiki. Zajęcia poprowadzi Jacek Kowalski, który nauczy jak modelować glinę, malować na ceramice i przybliży technikę szkliwienia. To zajęcia dla dzieci, młodzieży i studentów.
Można tutaj też przychodzić na zajęcia do pracowni informatycznej, w której Tomasz Przewoźny wprowadzi w tajniki tworzenia sieci komputerowej i tworzenia stron www.
W pracowniach plastycznych Ludmiły Morawskiej i Jacka Kowalskiego uczestnicy zapoznają się z rzeźbą, malarstwem, grafiką i innymi technikami plastycznymi.
Będzie można też nauczyć się grać na: gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej, perkusji, akordeonie lub keyboardzie. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Straburzyński.
W pracowni tanecznej zajęcia poprowadzi Paulina Możyszek - wychowanka Beaty Stasiak. Maluchy mogą się zapisać na zajęcia taneczno–muzyczne do Małgorzaty Skibińskiej. tym roku Beata Stasiak i Ilona Osińska nie planują przyjęć nowych uczestników do swoich zespołów Ganesz i Muzak.
Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej poprowadzi Grażyna Wójcik.
Uczniowie klas II-V rozpoczynający naukę języka angielskiego mogą skorzystać z zajęć pracowni językowej. Naukę języka angielskiego i hiszpańskiego poprowadzi Izabela Walczykowska.
Szczegółowych informacji udziela sekretariat Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Pułaskiego 38 w godz. od 8.00 do 20.00. Chętnych do pracowni przyjmują bezpośrednio nauczyciele 3 września w godz. 15.00 –18.00 i każdego następnego dnia po południu.