Chętnych do pracy nie brakuje. Dzisiejsze targi pracy w Powiatowej Hali Sportowej tłumnie odwiedzają uczniowie, studenci, bezrobotni i osoby planujące zmienić fach. Dziś jest tu 33 wystawców. Są to m.in. takie firmy jak: Amazon, IKEA, DHL, Poczta Polska, Kilargo Sp. z o.o., Greek Trade Sp. z o.o., SGP-SORTING GROUP POLAND Sp. z o.o., EL-PUK Sp. z o.o., Barbara Jaksa, Zakład Pracy Chronionej TEXPOL Sp. z o.o., Human&Hunter Sp. z o.o., PCM Sp. z o.o., PIB KAROLCZAK, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane LAUER oraz instytucje: Urząd Miejski w Pabianicach, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Straż Miejska, Cech Rzemiosł Różnych.

Stoisko Amazona jest jednym z najbardziej obleganych. Tu nęcą ofertami pracy za 20 złotych brutto za godzinę.

- Jutro o godzinie 10.00 organizujemy także spotkanie dla chętnych w Powiatowym Urzędzie Pracy – zachęcała potencjalnego kandydata przedstawicielka stoiska.

Najwięcej ofert pracy znajdzie się dla pracowników fizycznych. Są to przede wszystkim stanowiska dla magazynierów i pracowników linii produkcyjnej. Firma DHL zachęca do pracy w magazynie Zalando w Głuchowie. Docelowo chcą zatrudnić blisko 4.000 osób. W Aflofarmie jest aż 5 wolnych etatów na stanowisko mechanika utrzymania ruchu na produkcji. W Kilargo też szukają od młodszych pracowników produkcji do pracownika produkcyjno-magazynowego. Zaś firma Greek Trade z Porszewic szuka m.in. elektromechanika. Praca znajdzie się też dla obcokrajowców. Dla swoich zleceniodawców z całej Polski poszukuje pracowników z Ukrainy firma Greygoose Outsourcing z Łodzi. Ciekawostki znajdą się także na stoiskach Ikei (np. pracownik ostrzarni) czy Poczty Polskiej (np. Listonosz z rowerem, listonosz z samochodem, pracownik ds. abonamentu RTV).

Wśród ofert są też propozycje dla specjalistów. Na przykład pabianicka firma Niko Price szuka coacha, trenera lub szkoleniowca, posiadającego w tym fachu odpowiedni certyfikat. Osoby z rozwiniętą umiejętnością komunikacji przydadzą się także w Kancelarii Doradców Prawnych. Rąk do pracy brakuje też w pabianickim szpitalu. PCM szuka pielęgniarek, sanitariuszy, salowych i opiekuna medycznego. Trwa nabór też do polskiego wojska, policji oraz Straży Miejskiej.

- Nie tylko w trakcie trwania konkursu można się zgłaszać. Chętni, by do nas wstąpić, mogą się wcześniej umówić na przykład do pana komendanta – mówi Beata Dolewka, strażniczka.

Kto zabrał ze sobą CV mógł je dziś złożyć w kilku miejscach naraz. Targi potrwają do godziny 17.00.