AKTUALIZACJA: Nadal trwa liczenie głosów. Z policzonych do tej pory głosów wynika, że Grzegorz Mackiewicz uzyskał zdecydowaną przewagę głosów. Oddano na niego 19.992 głosy. Na Włodzimierza Stanka zagłosowało 7.841 osób.

Pabianicami będzie rządził Grzegorz Mackiewicz. Obiecał, że będzie działał na rzecz rodzin. W tej kadencji ma zbudować szkołę i przedszkole na Zatorzu.

Pabianiczanie tłumnie ruszyli do urn. Frekwencja w Pabianicach wyniosła blisko 60 procent. Ile dokładnie osób wzięło udział w wyborach, dowiemy się w środę lub w czwartek.

Kontrakndydat Mackiewicza - Włodzimierz Stanek z Prawa i Sprawiedliwości otrzymał zdecydowanie mniej głosów. Wynika z tego, że pabianiczanie nie chcieli benzyny tańszej o 30 procent (ewentulanie 10 procent). Kandydat PiS-u miał w swoim programie również bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci i emerytów oraz sprowadzenie do Pabianic dużego inwestora. Chciał rozbudowy monitoringu miejskiego. Gwarantował bezpłatny parking przy szpitalu, reaktywację basenu PTC, organizację imprez miejskich np. Sylwestra.

 Na 51.912 uprawnionych do głosowania, na wybory poszło ponad 31.000 mieszkańców. Frekwencja o godzinie 17.00 w Pabianicach wyniosła 40,33 proc. Najwyższa była w obwodzie nr 24 w Przedszkolu Miejskim nr 13 przy ul. Mokrej (49,44 proc.), a najniższa w obwodzie nr 12, mieszczącym się w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego, przy ul. Kilińskiego (29,96 proc.). Frekwencja wyliczona na godzinę 12.00 w Pabianicach wyniosła 14,3 proc. Największa odnotowana została w obwodzie nr 1, czyli w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", przy ul. Torowej (16,87 proc). Najmniejsza natomiast w obwodzie nr 18, czyli w Zespole Szkół nr 2, przy ul. św. Jana (9,73 proc.).

Zobacz, jak wyglądał wieczór wyborczy Koalicji dla Pabianic: