26 października stowarzyszenie wydało oświadczenie, w którym czytamy m.in. „Mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. (…) Nie ma naszej zgody na skazywanie kobiet na tortury. Nie ma zgody na koszmar matek, które będą zmuszane rodzić istoty niezdolne do samodzielnego życia i patrzeć na ich powolne umieranie. (…) Kobiety jesteśmy z Wami! (…)”

Samorządy w całej Polsce murem za kobietami!

Opublikowany przez Krzysztofa Haburę Wtorek, 27 października 2020

Pod pismem podpisali się samorządowcy z różnych stron Polski. Widnieje tam nazwisko Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, a także Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi.

Podpisał się również Krzysztof Habura, starosta pabianicki, który informację o tym opublikował na prywatnym facebooku.

W komentarzach pod postem na facebooku "wywołany do tablicy" został prezydent Pabianic - "Proszę o jasną odpowiedź, czy popiera Pan #StrajkKobiet "

Grzegorz Mackiewicz napisał: „Kobiety mają prawo do własnych wyborów i samodzielnych decyzji szczególnie w sytuacjach niejednoznacznych. Nakaz czy zakaz tę możliwość odbiera i zmusza kobiety do heroizmu wbrew woli. Dotychczasowy kompromis aborcyjny został w brutalny sposób naruszony w szczególnym momencie, bez żadnej dyskusji i analizy. To jest niedopuszczalne!”.

Wpis prezydenta znajdziemy w komentarzach pod oświadczeniem na facebooku.

Strajki w obornie praw kobiet organizowane są w całej Polsce od kilku dni. Licznie biorą w nich udział mieszkanki i mieszkańcy Pabianic i powiatu. O wczorajszym (poniedziałek) pisaliśmy TUTAJ.