Pole sportowe z przeszkodami rozłożono na 1.000 metrów kwadratowych. Urządzono je w jednym z budynków pofabrycznych przy ul. Grobelnej. Oficjalnie halę otwarto w niedzielę, ale przygotowania do tego dnia trwały bardzo długo. Pasjonaci gry w paintball musieli zorganizować wszystko od podstaw.

- Wreszcie mamy gdzie grać – cieszy się Piotr Kokociński, organizator otwarcia hali. – Kiedyś trenowaliśmy w Gimnazjum nr 1, ale przez ostatni rok już nas tam nie chcieli. Nauczyciel wuefu, Romuald Simura zaproponował nam zagospodarowanie tej hali.

Halę Fundacja „Wakacje Marzeń” wynajmuje za przysłowiową „złotówkę” od Arkadiusza Majsterka, właściciela pola golfowego. W jednym z pomieszczeń młodzież urządziła skate park. Teraz wprowadzili się pasjonaci paintballa. Mają tu trenować również rugbiści.

- Miejsca wystarczy dla wszystkich, którym chce się coś robić – mówi Romuald Simura, prezes Fundacji Wakacje Marzeń. – Nasza idea jest taka, żeby zagospodarować młodym ludziom wolny czas. Myślę, że tym działaniem nam się to udaje.

Z okazji otwarcia hali rozegrano kilka towarzyskich meczów. Było 8 drużyn. Zagrała między innymi pabianicka Bad Company, która zajmuje piąte miejsce w I Lidze Paintballowej. Uczestnicy zabawy grali systemem każdy z każdym. Byli nie tylko ci, którzy grają w paintball sportowy, ale również tak zwani „ludzie lasu”, czyli ci, którzy wybierają zabawę w terenie.

- Paintball leśny jest tańszy, chociażby z tego względu, że idzie o połowę mniej kulek – twierdzi Mateusz Klimczak. – Wyszukujemy różnych miejsc. Spotykamy się na żwirowniach czy w starych budynkach.

- Przyjechałem tutaj z synem Kacprem. Mieszkamy w Łasku. Na razie nam się tutaj podoba. Zobaczymy, być może będziemy tutaj częstymi gośćmi – mówi Piotr Włodarczyk.

- Grałem kiedyś regularnie – dodaje Marcin Olszewski. – Ostatnio nie miałem czasu, ale teraz jak jest gdzie, to myślę, że będę stałym bywalcem.

Najbliższe zawody, jakie odbędą się na nowopowstałej hali, to Turniej Trójek Paintballowych. To cykliczna impreza, którą Bad Company zorganizuje po raz szósty.

- Planujemy to zrobić za trzy tygodnie. Mogą się zapisywać również te osoby, które się skrzykną i stwierdzą, że chciałyby spróbować – dodaje Piotr Kokociński.

Zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu 505-256-089. Przy hali będzie działać również wypożyczalnia sprzętu i ubrań do paintballa.