Rodzice i dyrekcja do końca nie wierzyli, że na początku kwietnia uda się otworzyć Żłobek Miejski przy Piotra Skargi. Nic dziwnego, bo słyszeli już różne warianty terminów. Na początku była mowa o styczniu, później lutym, a nawet o marcu. 

Zobacz też: „Straciliśmy do państwa zaufanie!”

Teraz mowa o kwietniu, ale to już nie jest kolejna plotka.

Na swojej oficjalnej stronie pabianicka placówka opublikowała komunikat, na który od dawna czekali rodzice maluszków.

"Z radością informujemy, iż 1 kwietnia br., tj. w poniedziałek wznawia działalność filia Żłobka Miejskiego przy ul. Piotra Skargi 70. Kończymy prace porządkowe po globalnym remoncie budynku. Na nasze dzieci czekają kolorowe sale zabaw, piękne jadalnie i sypialnie. Zapraszamy w poniedziałek od godz. 6.00 do 17.00 dzieci uczęszczające w czasie remontu do żłobka przy ul. Moniuszki 146 oraz dzieci z ,,listy przyjętych" z rekrutacji – czerwiec 2018 r." – czytamy w komunikacie.

Żartować w tej sytuacji nie wypada, więc data 1 kwietnia wydaje się tu być bez znaczenia. Tym bardziej, że rodzice przyjętych tu dzieci zostali przez pracowników żłobka poinformowani osobiście.

Co więcej, podpis szanowanej dyrektor Violetty Winiarskiej – zobowiązuje. Tym bardziej, że sama szefowa placówki nie zamierzała bez stuprocentowej pewności podawać rodzicom wstępnych terminów.

Zobacz też: Remont w żłobku już skończony. Ale dzieci jeszcze tam nie wrócą

Jutro maluchy przekroczą próg świeżo wyremontowanej placówki. Przyczyniło się do tego też wiele innych osób.

– Pragnę ogromnie podziękować pracownikom filii naszego żłobka za ogromny wysiłek i wkład pracy przy porządkowaniu i przygotowaniu budynku do przyjęcia dzieci. Słowa podziękowania kieruję również do pracowników Spółdzielni Socjalnej "Zielone Pabianice" za pomoc w przenoszeniu, ustawianiu i mocowaniu sprzętu, mebli i zabawek oraz paniom z tejże spółdzielni za przygotowanie zaplecza kuchennego do użytku. Wielkie dziękuję również dla pań pomagających w sprzątaniu – na co dzień pracownic Urzędu Miejskiego w Pabianicach – podsumowała dyrektor Winiarska.