Pabianiczanka zgniotła konkurentki w głosowaniu sms-owym. Zdobyła ponad 4.000 głosów. Właśnie na nią oddano aż 43% spośród wszystkich głosów. Tym samym korona Miss Publiczności trafiła właśnie do Pauliny (kandydatka nr 15). W nagrodę pabianiczanka wyjedzie do SPA.

W konkursie Miss Polski Ziemi Łódzkiej mieliśmy trzy reprezentantki z naszego powiatu: Paulinę Rudowską z Pabianic (18 lat), Monikę Hoja z Ksawerowa (21 lat) oraz w konkursie Miss Nastolatek - Klaudię Wyciszkiewicz (17 lat) z Ksawerowa.

Niestety, w sobotnim konkursie nie zobaczyliśmy Moniki. Kandydatka, która miała wystartować z nr. 8, nie dotarła na finał.

Kandydatki zaprezentowały się w kostiumach kąpielowych, strojach codziennych, sukniach ślubnych, a na finałowy pokaz wyszły w strojach zaprojektowanych przez pabianiczankę Oxanę Pastushkę.

Podczas gali publiczność wysłuchała kilku koncertów. Wystąpił m.in. Paweł „Biba” Binkiewicz, uczestnik X- Factor i pabianicki zespół Vernissage w towarzystwie Aleksandry Henkiel.

Tytuł Miss Polski Ziemi Łódzkiej zdobyła 21-letnia łodzianka, Ilona Krawczyńska (nr 17). Zdobyła też tytuł Najsympatyczniejszej Miss, który przyznały jej koleżanki z konkursu. I Wicemiss została Agata Witkowska z numerem 2 (22 lata) z Jesieni (nagrodzona też Miss Foto). II Wicemiss jest nr 10 - Alicja Dębowska (23 lata) z Łodzi. Tytuł ostatniej wicemiss powędrował do 23-letniej łodzianki, Żanety Lisieckiej (nr 5).