- W Łodzi przebudowują zajezdnię i tory w Chocianowicach. Robią to w ramach Łódzkiego Tramwaju Regionalnego - wyjaśnia inżynier miasta Andrzej Różański. - Dlatego tramwaje nie będą mogły jeździć do Pabianic.
Przez półtora miesiąca "11" będzie zastępował autobus. Pojedzie trasą: Central, Aleje Mickiewicza, Aleje Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicką, przez Ksawerów, Partyzancką, Sikorskiego, Warszawską, Zamkową i Łaską aż do dworca kolejowego. Z Pabianic do Łodzi pojedzie tak jak tramwaj, czyli też ulicą Warszawską obok Dużego Skrętu.
- Dla osób jadących z Łodzi tymczasowy przystanek stanie na Partyzanckiej przy Widzewskiej - dodaje Różański.
Od wtorku (15 kwietnia) rozpoczyna się modernizacja kanalizacji deszczowej i sanitarnej w ulicy Konstantynowskiej. W pierwszym etapie zostanie zmodernizowany odcinek od Warszawskiej do skrzyżowania z Konopną. Ulica będzie zamknięta aż do 31 maja. Wtedy rozpocznie się drugi etap: od skrzyżowania z Konopną do Partyzanckiej. Zakończenie prac na drugim odcinku jest planowane 14 sierpnia.
Przez 4 miesiące ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Dlatego autobusy będą jeździły objazdami.
Autobusy linii „3” i „9” pojadą w stronę „tkanin technicznych” ulicami: 3 Maja, Warszawską i Sikorskiego. Dodatkowe przystanki na ul. Warszawskiej, 3 Maja i Sikorskiego przy Warszawskiej. W stronę osiedla Piaski autobusy pojadą ulicami: Sikorskiego, Warszawską, Szewską i dalej swoją trasą. Przystanki są na: Sikorskiego przy Warszawskiej i Warszawskiej przy Konstantynowskiej.
Autobusy linii „6” jadące w kierunku Karolewa pojadą ulicami: 3 Maja, Warszawską, Sikorskiego, Partyzancką i dalej swoją trasą. Dodatkowe przystanki będą na Warszawskiej przy 3 Maja, Sikorskiego przy Warszawskiej, Sikorskiego przy Partyzanckiej i Partyzanckiej przy fabryce Polam.
W kierunku osiedla Bugaj „6” pojedzie ulicami: Partyzancką, Sikorskiego, Warszawską, Szewską i dalej swoją trasą. Przystanki dodatkowe na ulicach: Partyzanckiej przy Polam, Sikorskiego przy Partyznackiej, Sikorskiego przy Warszawskiej, Warszawskiej przy Konstantynowskiej.
Autobusy „262” i „D” w kierunku „tkanin technicznych” pojadą ulicami: Warszawską i Sikorskiego, a przystanki będą na ulicach: Warszawskiej przy byłym sądzie i przy Sikorskiego. W kierunku Kudrowic pojadą ulicami: Sikorskiego, Warszawską. Dodatkowe przystanki na ulicach: Sikorskiego przy Warszawskiej i na Warszawskiej przy Konstantynowskiej.