Darczyńcy, którzy chcą przekazać ubrania dla dorosłych, dzieci czy niemowląt lub pościel, pluszaki czy buty w dobrym stanie, mogą to zrobić odwożąc wyprane rzeczy do oddziału PCK, który mieści się przy ulicy Moniuszki 16 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Ubrania można też wrzucić do pojemników na tekstylia, które są oznaczone znakiem Czerwonego Krzyża oraz danymi kontaktowymi do odpowiedniego oddziału PCK.

- W 2017 roku dzięki wrzucaniu odzieży w nasze pojemniki kupiliśmy 7 rowerków dla dzieci niepełnosprawnych z naszego terenu – mówi Małgorzata Grabarz z PCK. - Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problemy finansowe i nie są w stanie zakupić ubrań, butów, pościeli, itp. Większość tekstyliów, która trafia do pojemników, nie może być – ze względu na swój stan – przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. 

Ponieważ Polski Czerwony Krzyż rozlicza się z partnerami na podstawie ilości przekazanych tekstyliów, każdy kilogram się liczy. Im więcej PCK zbierze, tym więcej środków pozyska na swoje działania i wspieranie niepełnosprawnych dzieci. Co ważne, dochody ze sprzedaży tekstyliów w danym województwie zostają przeznaczone na lokalną działalność PCK.