W tym roku w organizację włączają się również "Forma na Piątkę" i "Rowerowe Pabianice", dlatego poza biegiem, odbędzie się również marsz i przejażdżka rowerowa.

Z uwagi na prace drogowe główne wydarzenie odbędzie się w Lesie Karolewskim.

Oprócz tego w Parku Wolności przy pomniku 15 pułku piechoty Wilków odbędzie się marsz nordic walking, dedykowany dla grupy senioralnej oraz osób chcących pokonać tylko niewielki odcinek, czyli maksymalnie 3 km. Zbiórka będzie zorganizowana o godz. 10.45.

Zbiórka dla biegaczy, rowerzystów i maszerujących z kijami nordic walking na 11 kilometrów, odbędzie się na parkingu leśnym w Tereninie o godz 10.00.

O godz. 11.10 uczestnicy zaśpiewają hymn i o godz. 11.11 wystartują.

- Pabianice są rozkopane i w tym roku nie udało się zrobić tak, abyśmy przebiegali w czasie uroczystości odbywających się pod Pomnikiem Niepodległości – mówi Robert Lewera, organizator biegu.

Biegiem niepodległości pabianiczanie uczczą rocznicę 103-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- To promocja aktywnego wypoczynku a także promocja naszego miasta. – dodaje Lewera. - Przypominamy w ten sposób, że uprawiając jakąkolwiek dyscyplinę, ważny jest udział, a nie zwycięstwo. Zapraszamy do udziału w barwach biało-czerwonych.

Udział w biegu oraz marszu jest nieodpłatny. W biegu mogą brać udział wszystkie osoby, które do dnia 11 listopada 2021 roku ukończą 15 rok życia. Zawodnicy powyżej 18 roku życia biegną na własną odpowiedzialność. Osoby w wieku 15-18 lat (które 11 listopada nie osiągną jeszcze pełnoletności) zobowiązane są do posiadania pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr pesel. W grupie Nordic Walking nie obowiązuje limit wiekowy. Podczas wydarzenia obowiazują wszystkie regulacje związane z pandemią Covid-19.