Choć stera kibica jest szykowana w naszym mieście już od dłuższego czasu, dopiero dziś dowiedzieliśmy się, że faktycznie powstanie. Powód? Wciąż czekaliśmy na decyzję o zgodzie na transmisję meczów.

Miasteczko stanie na terenie „ogródka” za boiskami plażowymi na Lewitynie (ul. Bugaj 110). Mecze będziemy śledzić na 4 dużych telewizorach.

- Formalnie właścicielem zakupionej od TVP licencji jest firma prowadząca działalność usługowo–handlową na terenie „ogródka”, która będzie bezpośrednim organizatorem strefy kibica – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Ale Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury pomagają w jej organizacji. MOK użycza zakupione na ten cel dwa 75-calowe telewizory wraz z nagłośnieniem.

W strefie transmitowane będą wszystkie mecze mistrzostw. Dodatkowo, przed meczami reprezentacji Polski, tj.:

19 czerwca (wtorek) – godz. 15.00–16.30 (mecz o godz. 17.00),

24 czerwca (niedziela) - godz. 16.00–19.30 (mecz o godz. 20.00),

28 czerwca (czwartek) – godz. 14.00–15.30 (mecz o godz. 16.00),

Urząd Miejski przy współpracy z jednostkami podległymi i klubami sportowymi organizuje: gry i zabawy sportowe, konkursy piłkarskie z nagrodami, warsztaty dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchańce, watę cukrową, lody (biało–czerwone). Do wygrania w konkursach m.in. piłki, szaliki i gadżety oraz upominki.

- Wszystkie atrakcje są za darmo – podkreśla Łukasz Stencel, koordynator do spraw sportu w UM. - Skala wymienionych atrakcji będzie uzależniona od terminu meczu - największe planujemy na niedzielę 24 czerwca.

W przypadku awansu reprezentacji Polski do dalszej fazy rozgrywek również, w ramach możliwości i terminu meczu, będą organizowane atrakcje dla mieszkańców przed meczami Polaków.