350 tysięcy złotych (tyle jest do podziału) ma być przeznaczone na szkolenia sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu w pabianickich klubach, organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych.

O dotację z budżetu miejskiego mogą starać się kluby, które swoje siedziby maja na terenie Pabianic, występują w zawodach związkowych (lub je organizują), a także prowadzą szkolenia sportowe zawodników licencjonowanych.

- Dotację przyzna komisja składająca się m.in. z przedstawicieli Rady Sportu na podstawie regulaminu ustalonego przez Radę Sportu. Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim do 12 stycznia 2021 – poinformowała Aneta Klimek, rzeczniczka pabianickiego magistratu.

Na początku grudnia 2020 roku przeprowadzono nabór wniosków o dotację na utrzymanie bazy sportowej, niezbędnej do szkoleń i organizacji zawodów. Do podziału jest 225 tysięcy złotych. Zgłosiły się cztery kluby.

- Wsparcie dotyczy klubów, które mają siedzibę i działają na terenie Pabianic oraz posiadają na utrzymaniu ze środków własnych obiekty sportowe – wyjaśnia rzeczniczka.