Podpisano porozumienie, dzięki któremu w gminie Ksawerów powstanie 250-metrowa droga z oświetleniem i chodnikami za 700.000 zł. To efekt współpracy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z gminą Ksawerów. Teraz rozpocznie się praca nad projektem drogi, którą od DK14 pojadą TIR-y.
 
- W sumie będzie to droga budowana na naszym terenie oraz rondo na terenie łódzkim, za ponad 2 miliony złotych – wylicza Adam Topolski, wójt Ksawerowa. - My do tego nie dokładamy ani grosza.
 
Umowę z gminą Ksawerów zawarła spółka Miele Technika. Za 2-3 miesiące spółka rozpocznie prace ziemne, by do końca tego roku postawić halę. Fabryka nowoczesnych pralek niemieckiej firmy ma zostać zbudowana na 13 hektarach ksawerowskiej ziemi. Planowana jest inwestycja wartości ponad 200 milionów zł. 
 
- Na razie będą dojeżdżać naszą drogą od ulicy Giełdowej – dodaje wójt.
 
Za rok do fabryki przyjadą przemysłowe roboty i rozpocznie się rekrutacja osób chętnych do pracy - na początek około 350 osób. Spółka Miele daje sobie na to rok, aby produkcja mogła ruszyć w 2020 r. Niemiecki gigant - wytwórca sprzętu AGD, zbuduje największą w Europie fabrykę. Zatrudnienie ma tutaj znaleźć około 1.600 osób. 
 
- Nasz teren to 29 hektarów w podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – wylicza wójt Topolski. - Już pojawiają się zapytania od kolejnych inwestorów, kooperantów Miele. Spodziewamy się kolejnych firm, które są zainteresowane wejściem do naszej strefy ekonomicznej.