W 2018 roku zamontowano lampy ledowe na ul. Nawrockiego, przy przejściu dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 17 oraz w okolicy skrzyżowania Orlej i Konopnickiej. Kosztowało to 46.000 zł.

W 2019 roku nowe latarnie stanęły przy ul. Popławskiej, doświetlono przejście dla pieszych przez Wajsówny (okolice Carerefour). Montaż nowych lamp w tym miejscu skończył się w październiku.

W czerwcu miasto podpisało umowę z firmą Elone na montaż oświetlenia przy kilku innych skrzyżowaniach. Pod koniec września rozjaśniło się u zbiegu Orlej i Cichej, Wileńskiej i Tkackiej (całkowity koszt 34.440 zł) oraz 20 Stycznia i N. Gryzla (koszt wykonania to 22.755 zł).

Bezpieczniej zrobiło się dla przechodniów przy skrzyżowaniu Nawrockiego z Piotra Skargi oraz ze Szpitalną. Wzdłuż linii zatrzymania samochodów przed przejściem dla pieszych powiat zamontował migające, solarne lampy.

Gdzie jeszcze będzie widniej?

Na ul. Piotra Skargi, od Bóźnicznej staną cztery latarnie drogowe, a także doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy 3 Maja.

Rowerzyści i przechodnie poruszający się ul. Wiejską doczekają się wymiany wysięgników latarni z pojedynczych na podwójne.

- Termin realizacji obu inwestycji zaplanowano do końca listopada – Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Siedem słupów z oświetleniem pojawi się także na ul. Pogodnej. 24 października ogłoszono przetarg dla firm. Termin zgłaszania ofert potrwa do 8 listopada. Po zatwierdzeniu wykonawcy i podpisaniu umowy z nim umowy nowe latarnie mają zostać zamontowane do 18 grudnia tego roku.