Szkoła Podstawowa 2 przy ul. Tkackiej to jedyna szkoła w mieście, w której nauczyciele nie protestują. Uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych tej placówki nie muszą się martwić o to, czy egzamin będą pisać, czy nie. Wszystko jest tutaj jasne. W środę o 9.00 rozpocznie się pierwszy egzamin – humanistyczny. Ma go pisać 106 osób.

Zobacz też:Uczniowie SP 2 ogłaszają swój strajk

Choć wielu nauczycieli strajkuje, udało się zorganizować składy komisji egzaminacyjnych w Szkole Podstawowej nr 15. Tutaj egzamin napisze 56 uczniów. Zmieszczą się w dwóch salach.

– Mimo zawirowań szkoła zorganizuje egzamin. W komisjach będą ci nauczyciele, którzy nie strajkują oraz zgodnie z zasadą nauczyciele z innych szkół – mówi Grzegorz Hanke, dyrektor SP 15.

W najtrudniejszej sytuacji była Szkoła Podstawowa nr 16. Tutaj do egzaminu ma przystąpić aż 153 uczniów. Jest to szkoła integracyjna, więc niektórzy uczniowie wymagają dostosowania warunków do ich potrzeb.

– Mamy to szczęście, że przy organizacji egzaminów wymieniamy się ze Szkołą Podstawową numer 2. Tam nie ma strajku, więc bez problemu nas wspomogą – informuje Ilona Paszkiewicz, dyrektorka SP 16.

Uczniowie będą zdawać w dwóch lub w trzech salach.

W powiecie pabianickim na razie nie słychać o tym, by były problemy z organizacją egzaminów. 85 uczniów ma przystąpić do egzaminu w Piątkowisku.

– Zgłosiły się do nas osoby z zewnątrz, które mają odpowiednie uprawnienia do egzaminowania – zapewnia Andrzej Rogala, wicedyrektor szkoły.

W środę absolwenci trzecich klas gimnazjów napiszą część humanistyczną egzaminów, w czwartek – matematyczno-przyrodniczą, a w piątek – język obcy.

To ostatni egzamin gimnazjalny i ostatnie chwile istnienia gimnazjum.

15 kwietnia mają się rozpocząć egzaminy w klasach siódmych – pierwsze w szkole po zmianach zarządzonych przez PiS. Do ich przeprowadzenia potrzebnych będzie jeszcze więcej osób.

Od wczoraj w sondzie głosowało 1.432 czytelników. Wygląda na to, że zdania są mocno podzielone. Za strajkiem nauczycieli opowiedziało się do tej pory (godz. 10.25) 685 głosujących, a przeciw – 688.