W mieście ustawiono 55 zabawek: huśtawek, zjeżdżalni, karuzel i drabinek. Dobiega końca ustawianie sprzętu do zabawy dla dzieci na 5 placach zabaw. Zrobiła to firma Muller za 199.520 zł, która wygrała przetarg. Nowiutkie stalowe zabawki ustawiono w parku Wolności, między innymi 4 huśtawki przy restauracji Parkowa i 2 stoliki do gry w szachy na placu przy Łaskiej. Na dawnym placu zabaw przybędzie 13 urządzeń.

- Są to drabinki, huśtawki, bączki, przeplatanki i zjeżdżalnia - wylicza Joanna Kołakowska, naczelnik w Urzędzie Miejskim.

W parku Zielona Górka pojawiło się 8 zabawek, a na Lewitynie 7. Wreszcie dzieci ze Starego Miasta będą miały się gdzie bawić, bo w Parku Słowackiego znów będzie plac zabaw z 13 urządzeniami dla dzieci. Na dodatek na skwerku przy Warszawskiej i Kaplicznej stanęły już nowe zabawki.

– W ten sposób zlikwidujemy miejsce, gdzie do tej pory spotykali się tylko lokalni menele. Skwerek zazieleni się, bo posadzimy półmetrowy żywopłot od strony Warszawskiej i postaramy się o zamalowanie brudnego muru kolorowym graffiti z postaciami z bajek – wylicza Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej.
Bezpieczeństwa w tym miejscu będzie pilnowała kamera podłączona do monitoringu miejskiego. Wiosną przybędzie ławek i zielonych krzaczków.
- Dołożymy lamp na latarniach, by było tu widniej. Postaramy się też o usunięcie nieczynnego kiosku ruchu lub wymienienie go na nowoczesny – dodaje Mackiewicz.

Urządzenie placów zabaw było możliwe dzięki nadwyżce budżetowej z Urzędu Marszałkowskiego – 120.000 zł. Kolejne 125.000, zł jako wkład własny, dołożyło miasto.