Informację dotyczącą zarządzenia przeczytamy na stronie internetowej łódzkiego MPK:

W związku z działaniami mającymi na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo prowadzących i pasażerów w autobusach oraz w tramwajach od dnia 12 marca 2020 r. zostają wprowadzone odpowiednio oznakowane specjalne strefy wydzielone. Bardzo prosimy pasażerów o niewchodzenie do tych stref oraz pamiętanie, iż nie będzie możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianicach zwiększył procedury sanitarne w autobusach. Częściej przeprowadzana jest dezynfekcja uchwytów, przycisków i kasowników. Drzwi otwierane są przez kierowcę. Dzięki temu pasażer nie musi dotykać przycisku.

- Była dzisiaj narada kryzysowa i ustaliliśmy, że odkażanie w autobusach będzie się odbywało codziennie – mówi Jarosław Habura, prezes MZK Pabianice.

Od jutra wstrzymana zostanie sprzedaż biletów przez kierowców i wyznaczona będzie również w pabianickich autobusach strefa buforowa.

- Wprowadziły to inne miasta i my pójdziemy ich krokiem. Musimy dbać o zdrowie kierowców, aby nam nie padła komunikacja miejska – dodaje Jarosław Habura.