Drogowcy ustawili znaki objazdów. Na ul. Grota-Roweckiego stanęły zapory. Ulica nie jest przejezdna. Weszli tu specjaliści od uszczelniania kanalizacji.
- W ulicy Bugaj zapada się kanalizacja – wyjaśnia inżynier miasta Andrzej Różański. - Musimy wymienić kanał na odcinku 170 metrów.
- Skrzyżowanie zamkniemy tylko na kilka dni. Na odcinek ulicy Bugaj od skrzyżowania do Gawrońskiej wejdziemy po nowym roku – wyjaśnia Jerzy Dulla, kierownik robót przedsiębiorstwa BinŻ w Bełchatowie.
Objazd dla samochodów osobowych ulicami: Kilińskiego, Świetlickiego, Waltera-Jankego do Nawrockiego lub Grobelną, Piotra Skargi, 20 Stycznia, Narcyza Gryzla do Grota-Roweckiego.
Nowymi trasami pojadą autobusy miejskie:
„2” - św. Jana, Kilińskiego, Świetlickiego, ul. Bugaj, Gawrońską i dalej wyjedzie na swoją trasę.
„3” - Orlą, Kilińskiego, Świetlickiego, Nawrockiego, 20 Stycznia, Piotra Skargi, Szewską, Konstanynowską i Partyzancką. Przez tydzień „3” nie będzie zatrzymywać się na: Piotra Skargi i Grota-Roweckiego. Dodatkowe przystanki będą na Nawrockiego/Gawrońska i Jutrzkowickiej 20.
„7” - Jankego, Nawrockiego, 20 Stycznia, Piotra Skargi, Poprzeczna, Kościelna, Grobelna, Kilińskiego, św. Jana. Ominie 3 przystanki przy Grota-Roweckiego. Nowe przystanki: Nawrockiego (przy 20 Stycznia) i 20 Stycznia (przy Piotra Skargi).
„261” i „260” - św. Jana, Kilińskiego, Grobelna, Sobieskiego, Piotra Skargi, 20 Stycznia. Ominie 3 przystanki przy Grota-Roweckiego. Nowe przystanki: 20 Stycznia (przy Piotra Skargi) i Nawrockiego (przy 20 Stycznia).
Autobusy wrócą na swoje trasy 21 grudnia, gdy zostanie otwarte skrzyżowanie na Bugaju.
Autobusy PKS Bugaj będą jeździć objazdem od SDH Trzy Korony pojadą: Kilińskiego, Świetlickiego i Jankego do pętli. PKS ominie przystanki: Grota-Roweckiego (Nawrockiego), Grota-Roweckiego (Gryzla), Grota-Roweckiego (Bugaj) i Grota-Roweckiego (Kilińskiego). Dodatkowy PKS przystanek będzie na ul. Jutrzkowickiej przy Polnej.

Prawdziwa makabra zaczyna się w dni robocze około godziny piętnastej, szesnastej. Wtedy korki powstają nawet na odległych: Warszawskiej, 3 Maja, Dobrej, Nawrockiego. Długo postoimy także na skrzyżowaniu przy "esdehu".
Wyjeżdżający z ul. Świetlickiego w Kilińskiego, stoją około 10 minut przy murach cmentarza. Zanim pokonają skrzyżowanie ulic Kilińskiego i Grota-Roweckiego, światła na sygnalizatorze zmienią się 6-8 razy.
- Nie ma sposobu ominąć tych korków - dodaje taksówkarz.
Godzina 15.20 - zakorkowana jest cała ulica Partyzancka od budynku sądu aż do młynów. Kierowcy ratują się, skręcając w boczne ulice, gdzie też tworzą się korki. 
Długo postoimy, wybierając ulice Kilińskiego, Jutrzkowicką czy Świetlickiego. W tę ostatnią trudno jest nawet wjechać z bocznych dróg.