Kiermasze organizowane są w soboty i niedziele. Asortyment za każdym razem jest trochę inny. W ten weekend pierwszy raz zaprezentowały swoją twórczość Beata Kembłowska i Agnieszka Latkowska. Beata zdobi techniką decoupage różne przedmioty. W ofercie ma świece, świeczniki i bombki.

- Zdobienie trwa czasem nawet kilka dni. Trzeba nałożyć warstwę, potem czekać kilka godzin jak wyschnie, nałożyć kolejną i tak dalej. Potrzebna jest anielska cierpliwość – mówi Beata Kembłowska.

Agnieszka zrobiła własnoręcznie kilkadziesiąt choinek.

- Przygotowanie jednej twa od trzydziestu do czterdziestu minut. Mam nadzieję, że się podobają – dodaje.

Na kolejnym stoisku można było dostać ręcznie robioną biżuterię. Bransoletki wykonała Joanna Malinowska, głównie makramą. Są też nietypowe rzeczy jak na przykład patchworki, czyli obrazy stworzone z pozszywanych kawałków materiałów. W okresie przedświątecznym dominują ozdoby choinkowe. Ale dostaniemy tutaj również zimowe czapki zrobione na drutach.

Tydzień temu można było tutaj dostać m.in. miód, świece z wosku, czy mydła naturalne.

Asortyment będzie się zmieniał, bo mogą się tutaj pojawiać nowi dostawcy. Zgłoszenia przyjmowane są przez facebook lub osobiście u Urszuli Bakus.

- To nowa inicjatywa. Jeśli się przyjmie, chcielibyśmy takie kiermasze organizować raz w miesiącu przez cały rok. Wtedy można będzie zakupić rzeczy tematycznie związane z różnymi okolicznościami – mówi Urszula Bakus.

Najbliższe kiermasze będą organizowane: 24 listopada, 30 listopada, 1 grudnia, 7 grudnia, 14-15 grudnia, 21-22 grudnia. 8 grudnia „Handmadecafe” ma się pojawić na Jarmarku Świątecznym. Na ul. Zamkowej 58a będą również warsztaty z rękodzieła. W przyszłym tygodniu mają dotyczyć tworzenia z wikliny i papieru oraz robienia makramy.