Klaudia urodziła się z niezwykle rzadkim zespołem Wolfa-Hirschhorna. Zaraz po urodzeniu przeprowadzono operację serca i oczu. Zdiagnozowano u niej stopy końsko-szpotawe, padaczkę, a później pogłębiającą skoliozę i kifozę. Wykryto również zagrożenie podwichnięcia lewego stawu biodrowego, a na bliższej kości strzałkowej i piszczelowej prawej wykryto zmianę ostetolityczną (dysplazję włóknistą).

Ratunkiem dla dziewczynki jest terapia SI, terapia ręki i logopedyczna oraz systematyczna rehabilitacja. To duży koszt. Dlatego dziewczynka jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Dziewczynkę można wspomóc klikając TUTAJ.

Można również przekazać na rzecz Klaudii 1 procent podatku. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Dziś (20 listopada) Teatr DlaNiepoznaki działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach wystawi spektakl „Brudna sprawa”. Spektakl jest bezpłatny, ale będzie można wrzucić pieniądze do puszki. Zostaną przekazane na rehabilitację 13-letniej Klaudii. Spektakl będzie wystawiony w Gminnym Domu Kultury w Bychlewie o 18.00. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

brudna sprawa

W następny weekend odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz Klaudii. Teatr DlaNiepoznaki wystawi spektakl „Lustro” w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Wstęp będzie biletowany, ale będzie można również wrzucić pieniądze do puszki na rzecz 13-letniej Klaudii.

brudna sprawa