Z ekologiczną inicjatywą wystąpiły sklepy firmowe Pamso. Pabianicka firma ogłosiła, że zamierza zredukować liczbę opakowań foliowych wykorzystywanych aktualnie do pakowania mięsa o 30%. Jak zamierza to zrobić? Zachęca swoich klientów do wychodzenia na zakupy… z własnymi pojemnikami.

- Wiele osób ma już nawyk chodzenia na zakupy spożywcze z własnymi torbami. Dlaczego nie dołożyć do tego pojemników na wędlinę i mięso? Widziałam takie rozwiązanie w sklepie z kaszami i grochami, gdzie ludzie przychodzili z własnymi słoikami i dlatego chciałam, abyśmy podobną rzecz wprowadzili także w naszej firmie – mówi Elżbieta Karbowiak, pracownica jednego ze sklepów firmowych i autorka pomysłu.

Pani Elżbieta zgłosiła plan w ramach ogólnofirmowej akcji „Mam Taki Pomysł” i został on zaakceptowany. We wszystkich sklepach pojawiła się już informacja zachęcająca klientów do dbania o środowisko poprzez nakładanie wędlin i mięs do ich pojemników.

To nie pierwszy ukłon w stronę ekologii w naszym mieście. Rok temu sprawdzaliśmy, do której z kawiarni można wybierać się z własnym kubkiem.

Zobacz: Do kawiarni z… własnym kubkiem? Proszę bardzo!

Gdzie jeszcze robicie zakupy z własnymi pudełkami/ torebkami?