- Będziemy mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej – informuje Ewa Smuga z Urzędu Miejskiego.

Będą konsultacje: dermatologiczne, dietetyczne, kardiologiczne, chirurgiczno-onkologiczne, stomatologiczne, podologiczne (wrastające paznokcie). To wszystko w ramach III Pabianickiego Dnia Zdrowia, który będzie w niedzielę, 29 czerwca w godz. 14.00–18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Mokrej.

- Zachęcamy także do przyłączenia się do zbiórki przeterminowanych leków - dodaje.

Każdy, kto przyniesie lekarstwa z przekroczonym terminem przydatności, otrzyma upominek.

Będzie można zmierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze i masę ciała BMI. Ponadto odbędą się badania: dermatoskopowe skóry, słuchu, elektrokardiograficzne, densytometryczne. Panie będą mogły zasięgnąć porad kosmetyczki oraz poddać się badaniom mammograficznym, jak i nauczyć się samobadania piersi. Wśród ekspertów nie zabraknie przedstawicieli medycyny estetycznej i fizjoterapii.

W trakcie trwania imprezy będzie można oddać krew, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, zapisać się do dawców szpiku i zapoznać się ze zdrową żywnością.

III Pabianicki Dzień Zdrowia będzie również okazją do skorzystania z bezpłatnego badania USG tarczycy i USG piersi. Badania będą wykonywane w godzinach 13.00-19.00 w SP 3. Liczba badań jest ograniczona: USG tarczycy – do 15 osób, USG piersi – do 15 osób. Dlatego są konieczne zapisy na badania. Prowadzone będą 24 i 25 czerwca w godz. 8.00-16.00 w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pabianicach przy ul. Narutowicza 33, pokój nr 14 lub pod numerem tel. (42) 22 54 688.