Za niecały miesiąc, bo już 4 czerwca najlepsza impreza rowerowa w okolicy. W Łasku po raz siódmy odbędzie się Supermaraton Jastrzębi Łaskich. Jest to coroczny wyścig szosowy organizowany przez klub rowerowy Jastrzębie Łaskie, zaliczany do klasyfikacji pucharu Polski w szosowych maratonach rowerowych. Impreza nie jest skierowana jedynie do osób lubiących się ścigać i posiadających żelazną kondycję, ale w zasadzie do wszystkich. Poza dystansami pucharowymi organizatorzy jak zwykle przygotowali dystans rodzinny, tak, by każdy mógł spróbować swoich sił i zobaczyć, jak wygląda prawdziwy kolarski wyścig od środka. Imprezy w Łasku zawsze przyciągają masę kolarzy z całego kraju - dość powiedzieć, że limit ustalany na 500-600 osób zostaje zazwyczaj wyczerpany.

Co roku nie brakuje tam także pabianiczan i nie inaczej będzie tym razem, bo na liście startowej już pojawili się zawodnicy Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów, są przedstawiciele Pabianickiej Grupy Rowerowej, PAFANY, Sudra Teamu czy onthebike.com. Zgłoszonych już jest dwudziestu mieszkańców naszego miasta. 

- Atmosfera na łaskiej imprezie zawsze jest znakomita, trasa dobrze oznakowana i zabezpieczona przez służby, bufety działają sprawnie, a na koniec wyścigu po dekoracji zwyczajowo następuje tombola z losowaniem nagród od sponsorów wśród wszystkich uczestników maratonu – zapowiadają organizatorzy.

Każdy, kto dotrze do mety, otrzyma także pamiątkowy medal. Póki są jeszcze miejsca na liście startowej każdy, kto chciałby zobaczyć, jak to jest pościgać się w supermaratonie lub zwyczajnie przejechać trasę i spędzić dzień w gronie kilkuset osób zakręconych na punkcie dwóch kółek, nie może przegapić tej imprezy. Wszelkie informacje o imprezie w tym link do zapisów pod adresem: http://www.jastrzebie.lask.com.pl/index.php/2017/03/supermaraton-jastrzebi-laskich-2017/