Zabawa trwała od 10.00 do 14.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy św. Jana. W punkcie informacyjnym przy wejściu gości witała Magdalena Pękala z „Diamiru”. Młoda harcerka zachęcała do wpłat 1 proc. na pabianicki hufiec.

- Na początku imprezy było niewiele osób – przyznaje. – Ale już ok. 11.00 ruch zdecydowanie się zwiększył.

Do puszek WOŚP dzieciaki i ich rodzice wrzucali pieniądze, które „wymieniali” na orkiestrowe serduszka.

- Każdego roku wspieram Orkiestrę – mówiła mama 3-letniego Oskara. – Na szczęście moje dziecko nie musiało korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, ale córeczka koleżanka – owszem. Nie wyobrażam sobie nie wesprzeć tego szczytnego celu.

Zabawę na festynie prowadziła Sylwia Urbańska, komendantka Hufca ZHP Pabianice. Wspierali ją harcerze z lokalnych drużyn, wolontariuszki PCK, „agrafki”.

Dzieciaki szalały na czterech dmuchanych zabawkach, zajadały się darmową watą cukrową czy słodkimi bułkami w kształcie serduszek, których przygotowano aż 1.000. W pieczeniu ciastek wziął udział sam prezydent: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/krotko/to-oni-je-upiekli.html

Było malowanie buziek, zabawy wolontariuszami (m.in. przeciąganie liny czy zabawa do hitu „Wyginam śmiało ciało”), ścianka wspinaczkowa czy fotobudka, w której można było zrobić sobie zdjęcie w rozmaitych nakryciach głowy.

Po imponującym pokazie tańca 8- i 10-letnich tancerzy z „Es-Kadry”, przyszła pora na licytacje. Mała koszulka WOŚP "poszła" za 170 zł, większa koszulka - 150 zł, obrazki namalowane przez uczennice z SP 9 - 55 zł i 20 zł, voucher wartości 390 zł na wyprawienie urodzin w klubokawiarni "Na jagody" - za 350 zł, apteczka pierwszej pomocy - 100 zł, zestaw gadżetów ZWiK - 170 zł, kalendarz - 160 zł, kubki termiczne - 340 zł i 200 zł, książka o historii WOŚP - 150 zł, koszulka plus maskotka - 250 zł.

Co jeszcze na nas czeka w trakcie 26. finału WOŚP w Pabianicach: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/rozklad-jazdy-orkiestry.html