ad

Ma być dłuższy niż do tej pory. Którędy przejdzie?

Zbiórka tradycyjnie przy Starym Rynku. „Spacerowicze” podążą ulicami: Zamkową, Konopnickiej, „Grota” Roweckiego, 20 Stycznia i z powrotem do Warszawskiej. Trasa może być modyfikowana w zależności od pogody. Zmotoryzowani uczestnicy zbiorą się na parkingu Pabii przy ul. Warszawskiej.

- Musicie pozostać czujni i odpowiedzialni, ale przede wszystkim nie możecie dać się sprowokować. Uważajcie na możliwych prowokatorów. Nie reagujcie na ewentualne zaczepki, próby wandalizmu i agresję – uczula Michał Pietrzak z pabianickiej Lewicy.

Inicjatorzy marszu „nakręceni” tak dużym odzewem mieszkańców Pabianic, zachęcają na facebooku, by włączać się jego organizację.

- Jeśli macie pomysły, aby protest był jeszcze lepszy - dajcie koniecznie znać w komentarzu. Najlepsze pomysły wspólnie postaramy się wdrożyć. Pamiętajcie, że najlepiej, aby z pomysłem przyszła pomoc w jego organizacji! Zapraszamy Was do współdziałania! - czytamy na portalu społecznościowym.

Zobacz też: Rekordowa liczb osób na proteście.

Na stronie Walka o Prawa Kobiet – Pabianice powstał wątek, gdzie można popisać się weną twórczą, wymyślając hasła przewodnie.

W Pabianicach protesty zaczęły się w 23 października. Pierwsze były dość niepozorne. Grzeczne zapalanie zniczy przed biurem PiS przy ul. Stary Rynek 6 skończyło się. Od niedzieli przez ulice Pabianic przelewa się codziennie tłum mieszkańców, którzy (delikatnie mówiąc) wygłaszają swój brak przychylności dla decyzji Trybunału Konstytucyjnego, zakazującej aborcji w przypadku nieodwracalnych wad rozwojowych płodu.

Przeczytaj też: Protest kobiet w Dobroniu.