W ramach projektu prowadzone będą bezpłatne szkolenia z obsługi komputera i Internetu.

- Zapraszamy osoby, które ukończyły 25 lat, mieszkają na terenie województwa łódzkiego, a zwłaszcza w Pabianicach i chcą zdobyć nowe umiejętności cyfrowe – zachęca Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Szkolenia będą realizowane w kilku modułach. Do wyboru są tematy: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę (blog), Kultura w sieci, Rolnik w sieci (jeżeli utworzy się grupa).

Jedna osoba może wybrać tylko jedno szkolenie. Na ten moment nie wiadomo kiedy i gdzie będą zorganizowane. Ma to być ustalane ze zgłoszonymi uczestnikami.

Szkolenia będą dwudniowe. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy. Każdy z uczestników dostanie materiały szkoleniowe. Przewidziano również catering (obiad). Urzędnicy gwarantują, że będą to małe grupy. Po wszystkim otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia.

W ramach projektu przeszkolonych zostanie 288 osób, zakupiony został sprzęt komputerowy niezbędny do przeprowadzenia szkoleń (24 laptopy), który po realizacji projektu zostanie przekazany do pabianickich szkół.

Można zapisać się w Urzędzie Miejskim przy ul. św. Jana 10 (referat sportu i programów oświatowych), II piętro pok. nr 9, tel. 42 2254620, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00. Informacje o projekcie oraz dokumenty rekrutacyjne na szkolenia znajdują się na stronie https://um.pabianice.pl/artykul/412/2521/projekt-podniesienie-kompetencji-cyfrowych-mieszkancow-wojewodztw-kujawsko-pomorskiego-i-lodzkiego.

Szkolenia będą prowadzone w ramach projektu grantowego „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko – pomorskiego i łódzkiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Operatorem projektu jest Fundacja Promocji Gmin Polskich.