Jeszcze kilka dni temu mogliśmy w planie imprezy rodzinno-patriotycznej zobaczyć zespół Nordica. Miał on wystąpić o godzinie 19.50. Jednak po reakcji grupy pabianiczan oraz organizacji antyfaszystowskich, m.in. Antify, organizatorzy postanowili zrezygnować z występu i odwołali koncert.  
Powodem zaproszenia zespołu miała być niewiedza. Z decyzji, jaką podjęto, tłumaczył się w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Karol Jabłoński, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Pabianicach:

- Nie mamy żadnego interesu, żeby popierać faszyzm, ani ten zespół. Nordica znalazła się w programie imprezy, bo nie wiedziałem, co to za zespół. Zapewniam, że nie będzie go na imprezie. Jesteśmy Klubem Gazety Polskiej i nie mamy nic wspólnego z faszystami.

Decyzję podjęto z uwagi na dobro dzieci, które odwiedzą dzisiejszy piknik rodzinny. 


„Odezwa” 

Nordica jest powszechnie uznawana za grupę neonazistowską. Jej najnowsza płyta „Odezwa” rozpoczyna się od przemówienia Adolfa Hitlera. W kolejnych utworach zespołu możemy usłyszeć o tym, jak wychwalany jest „biały człowiek Rudolf Hess”, czy pochwala się zabijanie kobiet. W poprzednich latach grupa była znana pod nazwą Agressivy 88, która nawiązywała do zawołania Heil Hitler (H jest 8 literą alfabetu). Nosili oni również nazwę Blood & Honour. Na plakatach ich zespołu występowała swastyka. 


O innych atrakcjach, jakie przygotowano na piknik rodzinno-patriotyczny, możecie przeczytać TUTAJ.