Do tej pory osoby, które na koniec kwarantanny miały zrobić test i mogły to zrobić w punkcie musiały jechać do pobliskich miejscowości. Większość czekała na przyjazd karetki wymazowej. Teraz Narodowy Fundusz Zdrowia utworzył punkt pobrań również w naszym mieście. Powstał przy ul. Konopnickiej 39a, gdzie siedzibę ma Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Czynny jest między 13.15, a 17.30.

- Zwiększenie liczby sieci mobilnych punktów wymazów i wydłużenie godzin ich pracy jest ważną częścią jesiennej strategii Ministerstwa Zdrowia w walce z Covid-19. Z wymazów w punktach skorzystają m.in. pacjenci na zlecenie lekarza POZ i przyszli kuracjusze, dla których negatywny wynik testu jest warunkiem rozpoczęcia leczenia w sanatorium – informuje Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

Za testy i pracę wszystkich punktów, w tym również pabianickiego, płaci NFZ.

W naszym województwie Łódzki NFZ wspólnie z wojewodą łódzkim i placówkami medycznymi oraz Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego zorganizował 26 takich punktów.  W Polsce jest już 376 takich punktów pobrań.

Telefon do punktu przy ul. Konopnickiej - 511 865 773.