Do punktu przy ul. Konopnickiej 39 ostatnio każdego dnia ustawiał się długi sznurek samochodów. Osoby oczekujące na wymaz powodowały korki w okolicy ul. Moniuszki. Dlatego zdecydowano się przenieść punkt.

- Pierwotnie wybrany był teren MOSiR przy hotelu Włókniarz od 3 listopada. Ostatecznie po wizji w terenie, dzięki uprzejmości pana Adriana Majsterka, WSRM wybrała należący do niego teren w centrum, z dużym parkingiem na 20-30 samochodów - informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Dokładnie chodzi o parking pomiędzy sklepem Eurocash a stacją Orlen przy ul. Kilińskiego26. Tam punkt będzie mógł rozpocząć działalność już w najbliższy poniedziałek. Zostaną wydłużone godziny jego funkcjonowania.

Aby uniknąć kolejek łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia apeluje.

- Zachęcamy do tego, aby nie przychodzić punktualnie o godzinie otwarcia. Wtedy jest najwięcej chętnych i dlatego tworzą się kolejki. Jeśli będzie potrzeba wydłużymy pracę punktu – informuje Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ.

Na razie nie planuje się utworzenia szpitala polowego w Pabianicach.

- Tworzenie szpitali tymczasowych znajduje się w ogólnych planach rozwijania bazy łóżek Covid -19 – informuje Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego. - Do tej pory nie zapadły szczegółowe decyzje co do miejsca utworzenia takiego szpitala w województwie łódzkim.

Biuro prasowe wojewody zapewnia jednak, że gdy będzie taka potrzeba, tego typu szpitale polowe powstaną również w Łódzkiem.