Tak na ostatniej sesji zdecydowali radni miejscy. Jednogłośnie przekazali 212 tysięcy złotych na celową dotację dla Starostwa Powiatowego. Cel to przebudowa chodnika i budowa drogi rowerowej na ulicy Nawrockiego od skrzyżowania z 20 Stycznia do skrzyżowania z Warszawską.

– Mamy w swoim budżecie ponad 360.000 zł na ten cel – mówi starosta Krzysztof Habura. – Z pomocą miasta zrobimy drogę dla rowerzystów na całej długości Nawrockiego.

Starostwo w tym roku oddało do użytku ścieżkę rowerową na ul. Nawrockiego - od „Grota” Roweckiego do 20 Stycznia. Po zachodniej stronie położono nowy chodnik, a po wschodniej oprócz chodnika powstała też ścieżka rowerowa. Płyty chodnikowe zastąpiła kostka po obu stronach Nawrockiego. Koszt inwestycji na tym odcinku to 324.570 zł.

Starostwo planowało też zbudować kolejny, 600-metrowy odcinek chodnika i ścieżki rowerowej od ulicy 20 Stycznia do ulicy Warszawskiej.

– Złożyliśmy wniosek do wojewody o dofinansowanie na kwotę 819.000 zł w ramach rządowego programu na rzecz rozwoju konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej – informuje Habura. – W ten sposób powiatowa droga rowerowa połączyłaby się z zaplanowanymi przez miasto drogami rowerowymi wzdłuż ulic Zamkowej i Warszawskiej.

Dotacji nie dostaliśmy.

– Wracamy do tej inwestycji z pomocą miasta – dodaje starosta.