Budowa domu dla kotów jest w trakcie – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. - Teren został uzbrojony, postawiono fundamenty.

Kolejnym krokiem było ogłoszenie we wrześniu przetargu na dostawę i posadowienie pawilonu (moduły kontenerowe). 12 września przetarg został unieważniony z braku ofert.

- W grę wchodzi powtórzenie przetargu albo zamówienie z wolnej ręki – dodaje rzeczniczka.

Ma to być kontener dostosowany do potrzeb kotów. Docelowo ma zmieścić ok. 50 zwierząt. W pawilonie zostaną podłączone wszystkie instalacje. Na koniec trzeba będzie odpowiednio wyposażyć pomieszczenia.

- Pawilon, który ma tam stanąć ma mieć ok. 100 m kw. powierzchni. Liczymy na to, że zadanie uda się zrealizować jak najszybciej.

W kontenerze mają się znaleźć pomieszczenia dla kotów, ale też m.in. część administracyjno-biurowa i socjalna. Dodatkowo potrzebne jest pomieszczenie do kwarantanny i kuchnia do przygotowania pokarmów. Z jednej strony budynku będzie również zewnętrzna woliera dla kotów.

Kociarnia budowana jest na tyłach schroniska dla psów. Obecnie koty, które ucierpiały w wyniku zdarzeń losowych trafiają do gabinetu weterynaryjnego w Dobroniu, z którym miasto ma zawartą umowę. Opiekują się nimi również zarejestrowani w urzędzie opiekunowie społeczni. W ramach współpracy z miastem dostają karmę dla kotów oraz skierowania na sterylizację, kastrację i leczenie kotów będących pod ich opieką.