Przez kilka tygodni szukaliśmy pabianiczan godnych tytułu "NIEPRZECIĘTNY". Takich, którzy w ubiegłym roku dokonali więcej niż inni, rozsławili nasze miasto, bezinteresownie pomagali słabszym, ubogim, bezradnym. Spośród blisko 30 kandydatów Czytelnicy naszej gazety wybrali pięcioro nieprzeciętnych.

W kategorii - TWóRCA KULTURY tytuł "Nieprzeciętnego" otrzymał profesor Marian Lelonek - za to, że próbuje Pabianice uczynić miastem studenckim. Profesor jest założycielem pierwszej szkoły wyższej w naszym mieście.

W kategorii SPOŁECZNIK uhonorowany został radny miejski, Zbigniew Grabarz - za serce, które dyktuje Mu, by diety radnego oddawać bardziej potrzebującym. Grabarz od kilku lat pomaga sierotom i dzieciom z ubogich rodzin.

W kategorii BIZNESMEN tytuł otrzymał szef wytwórni leków Aflopa, Andrzej Furman - za to, że potrafi dawać radość, dając pabianiczanom pracę.

W kategorii POLITYK Czytelnicy przyznali tytuł posłance na Sejm, Anicie Błochowiak - za to, że umie sprawami pabianiczan zaprzątać głowy ministrom, umiejętnie korzystając z mandatu posła RP.

W kategorii SPORTOWIEC tytuł otrzymała szablistka, reprezentantka Polski, Aleksandra Socha - za to, że przywraca nam marzenia o sportowej potędze Pabianic. Ola będzie walczyła o medal na olimpiadzie.

Plebiscyt został rozstrzygnięty w Galerii przy ul. Moniuszki.

- Dzięki takim osobom można czuć satysfakcję, że mieszka się w Pabianicach. Jesteśmy z Was dumni - powiedział zaproszony na uroczystość prezydent Pabianic Paweł Winiarski.