Robi się coraz chłodniej. W związku z tym Urząd Miejski przypomina, że miejsca noclegowe dla potrzebujących są zapewnione w noclegowni przy ul. Kościuszki 22/26, prowadzonej przez pabianickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Placówka czynna jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach 18.00–8.00. Zapewnia ciepły posiłek, niezbędną odzież, możliwość dokonania zabiegów higienicznych, wyprania rzeczy osobistych, pomoc przedmedyczną. 

Zobacz: Zaczął się "sezon" bezdomnych. Służby interweniują coraz częściej

W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych zagrażających zdrowiu lub życiu, osoby przebywające w noclegowni mogą pozostać w niej również w godzinach od 8.00 do 18.00.  Pobyt w noclegowni jest bezpłatny.   

Szukają pracowników

Towarzystwo poszukuje 2 osób na stanowisko opiekuna w schronisku dla bezdomnych. Oferuje umowę o pracę. Pracownik odpowiedzialny będzie za obsługę podopiecznego przyjmowanego do schroniska, prowadzenie rejestru ewidencji podopiecznych, dbanie o dobrą atmosferę. Wymagane jest min. średnie wykształcenie, polskie obywatelstwo i niekaralność. Mile widziane: ukończone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Osoba do kontaktu: Klaudiusz Majtka - prezes TPBA Koło Pabianickie, tel. 516 723 579.