W 2009 roku Suwary kupiło 3,8 ha ziemi w Ksawerowie i postanowiło wybudować tu nową fabrykę. Dlaczego w Ksawerowie? Bo jest tu Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a w związku z tym - specjalne ulgi dla przedsiębiorców.

Spółka zbudowała nowoczesny obiekt produkcyjny oraz magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 6.817 m kw. Wyposażono go w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz w systemy logistyczne.

– Nowa fabryka przetwórstwa tworzyw jest częścią naszej strategii – powiedział Walter T. Kuskowski, prezes zarządu Suwary S.A. – Nowa inwestycja finansowana jest ze środków własnych oraz z kredytu inwestycyjnego. Kosztowała około 25 mln złotych.

Maszyny sprowadzili z Włoch. Pracuje  tu 30 osób. Produkują wyroby z tworzyw sztucznych w technologii bezodpadowej. Są to głównie opakowania.
Suwary SA znane jest z produkcji karnistrów, zakrętek, butelek, konewek, apteczek, lizaków, trójkątów odblaskowych, tablic rejestracyjnych, opakowań do smarów i silikonów.

– Produkujemy dla Shella, Orlenu, Lotosu – mówił prezes. – W tym roku planujemy produkcję na poziomie 110 mln złotych.

O pojawieniu się nowego zakładu na terenie powiatu pabianickiego z zadowoleniem mówił starosta Krzysztof Habura.

– Pięć lat temu sprzedaliśmy działkę. Dziś z zadowoleniem witamy nowy zakład. Są miejsca pracy dla pabianiczan i wpływy z podatków dla powiatu – chwalił.

– Przydałaby się jeszcze nowa droga – dodał wójt Ksawerowa Adam Topolski.