Wychowanek pabianickiego Włókniarza - Piotr Nowak (obecnie Chicago Fire),będzie na mistrzostwach świata w Korei i Japonii kibicował drużynie USA. Jakby tego było mało, chce doradzać trenerowi Amerykanów - Bruce’owi Arenie.

- Mój rozum i uczucia są z zespołem USA - przeczytali kibice futbolu w wywiadzie, jaki były kapitan reprezentacji Polski udzielił dziennikarzowi gazety Chicago Sometimes. - Rozmawiałem z trenerem Brucem Areną i zaoferowałem mu pomoc. Jeśli będzie jej potrzebował, jestem do jego dyspozycji.

Wypowiedź Nowaka wywołała burzę wśród kibiców i działaczy piłkarskich. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Michał Listkiewicz, uznał, że Nowak zachowuje się nie fair. Dodał, że powinien pamiętać, skąd pochodzi i gdzie stał się dobrym piłkarzem.

Sam Nowak zaprzecza, że wypowiedział takie słowa.

- Moja wypowiedź rzeczywiście ukazała się w Chicago Sometimes, ale była poprzekręcana przez autora. Polacy z Chicago wiedzą, że to, co wydrukowali w tej gazecie, to kompletna bzdura - dementuje.

Piotr Nowak - piłkarz Chicago Fire (USA).
urodzony: 5.07.1964 r. w Pabianicach
wzrost: 171 cm
waga: 64 kg
zawód wyuczony: elektromechanik (Technikum Elektryczne przy ul. św. Jana)
przezwiska z boiska: "Kaiser" (Cesarz) z Pabianic, "Knypek" z reprezentacji Polski, "Szwarz Peter" (Czarny Piotruś) z Niemiec.
gdzie grał: Włókniarz Pabianice, Widzew Łódź, Motor Lublin, Zawisza Bydgoszcz, Bakirkoey-spor (Turcja), Young Boys Berno (Szwajcaria), Dynamo Drezno, FC Kaiserslautern, TSV Monachium (Niemcy).