Od niedzieli 11 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Nocny pociąg pośpieszny „Pogoria” relacji Katowice – Gdynia Główna będzie zatrzymywał się w Pabianicach. Z Pabianic do Gdyni odjedzie o godz. 2.15, natomiast do Katowic – o godz. 1.32.
 
Oto kolejowy rozkład jazdy ważny od 11 marca do 9 czerwca – odjazdy ze stacji Pabianice: komunikacjapabianice.pl/index.php?subaction=showfull&id=1520524429&archive=&start_from=&ucat=163&
 
Nowy rozkład jazdy pociągów dotyczy również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Rozpoczną się remonty, zwłaszcza na linii kutnowskiej i łowickiej. Na odcinkach tych tras nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pociągów. ŁKA uruchomi autobusową komunikację zastępczą, w tym autobusy przyśpieszone. Na pozostałych liniach obsługiwanych przez ŁKA do Sieradza, Skierniewic czy Warszawy pociągi pojadą bez większych zmian.
 
Prace PKP PLK zakładają remonty mostów, obiektów inżynieryjnych, przejazdów i szlaków kolejowych. Prace prowadzone będą odcinkami na linii nr 15 do Łowicza i 16 do Kutna. Z tego powodu nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pociągów. 
 
Na linii kutnowskiej zastępcza komunikacja autobusowa ŁKA będzie obowiązywała od 11 marca do 7 kwietnia pomiędzy Zgierzem a Kutnem. Aby skrócić czas przejazdu na tym odcinku w godzinach szczytu, jednocześnie z dworca Zgierz i Kutno będzie wyjeżdżał autobus przyśpieszony, zatrzymujący się tylko na wybranych stacjach oraz autobus obsługujący wszystkie stacje i przystanki. 
 
Prace na linii łowickiej spowodują wstrzymanie ruchu od 9 kwietnia do 6 maja na odcinku Zgierz – Stryków, a od 7 maja do 9 czerwca Głowno – Łowicz. ŁKA uruchomi komunikację zastępczą. Z uwagi na remont stacji w Łowiczu niektóre pociągi będą kończyły bieg na stacji Łowicz Przedmieście. Do centrum miasta pasażerowie dojadą autobusami.
 
Rozkład jazdy pociągów ŁKA na trasie do Sieradza, Koluszek, Skierniewic i Warszawy od 11 marca nie ulegnie znaczącym zmianom. Od czerwca PKP PLK planuje gruntowną modernizację linii sieradzkiej.
 
Wiosenny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 czerwca.